Skip to content Skip to footer

Popularne wtyczki w WordPressie pod SEO

Wtyczki SEO do WordPressa to kluczowe narzędzia stanowiące uzupełnienie funkcji i właściwości strony internetowej lub bloga. Poniżej zaprezentowane zostały najpopularniejsze przykłady wtyczek mających wpływ na optymalizację strategii SEO.

Czym są wtyczki SEO do WordPressa?

Wtyczki SEO do WordPressa to narzędzia stworzone do uzupełniania funkcji i cech blogów oraz stron internetowych. Dzięki temu stają się one bardziej kompletne.

Wspomniane wtyczki zapewniają wiele opcji i funkcji dla użytkowników dostosowujących swoje strony. Rozwiązania te ułatwiają spełnienie potrzeb danej strategii.

Jedną z takich funkcji jest analiza SEO, której nie przeprowadza żadne bazowe narzędzie WordPress. Chcąc działać zgodnie z parametrami optymalizacji sieciowej, tak aby uzyskać lepsze rezultaty w Marketingu Cyfrowym, konieczne jest zainstalowanie wtyczek właściwych dla konkretnych zadań.

Czy wtyczki wspomagają działania SEO?

Wtyczki SEO zostały stworzone po to, aby ułatwić wdrażanie taktyk optymalizacji SEO na stronie. Chodzi tutaj na przykład o tytuły i opisy meta. Stosowanie tych taktyk z wykorzystaniem wtyczek sprawia, że nie trzeba posiadać jakiejkolwiek wiedzy na temat kodu.

W przypadku skutecznego wykorzystania, takie wtyczki są w stanie wspomóc działania SEO związane na przykład ze zwiększeniem ruchu organicznego.

Dodatkowo wtyczki SEO oferują wiele funkcji i narzędzi, takich jak mapy stron, listy kontrolne audytów oraz wgląd w treść. To pozwala na dalszą optymalizację strony pod wyszukiwarki.

Niektóre wtyczki mogą pomóc w zapobieganiu nadużycia określonych słów kluczowych oraz oferują różne porady mające na celu poprawę czytelności treści.

Innymi słowy, wtyczki mogą być bardzo przydatne, szczególnie dla osób, które nie znają się na SEO.

Najlepsze wtyczki SEO do WordPressa

Rozumiejąc już koncepcję wspomnianych narzędzi, można przejść do listy popularnych wtyczek SEO wraz z informacjami o sposobie, w jaki usprawniają one pracę.

Yoast SEO

Yoast SEO to jedna z najczęściej stosowanych wtyczek SEO do WordPressa. Jest to darmowa wtyczka oferująca prawie każdą funkcję niezbędną do optymalizacji strony internetowej. Obejmuje ona między innymi elementy, takie jak:

  • podgląd strony z rezultatami wyszukiwania,
  • tworzenie map stron XML,
  • ocena opisu meta, itp.

Funkcja wglądu w elementy SEO na stronie jest kluczowa. Informuje ona o tym jak najlepiej wykorzystać docelowe słowa kluczowe oraz czy dane słowo kluczowe zostało wykorzystane odpowiednią (lub za dużą) ilość razy na stronie. Ponadto, wtyczka ta pomaga w optymalizacji tytułu, opisu meta oraz adresu URL pod kątem słowa kluczowego. Zawiera ona porady pozwalające na zarządzanie każdym elementem zgodnie z najlepszymi praktykami SEO.

Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne w przypadku posiadania zespołu pisarzy pracujących w domach. Użytkownicy doceniają fakt, że wtyczka ta kładzie nacisk na doświadczenia czytającego oraz zapewnia porady z zakresu optymalizacji treści bez potrzeby zapamiętywania każdej najlepszej praktyki SEO.

Jedną z podstawowych funkcji Yoast SEO jest tworzenie schematycznych tytułów, input pod Meta Descriptions oraz podstawowe tworzenie danych strukturalnych
Jedną z podstawowych funkcji Yoast SEO jest tworzenie schematycznych tytułów, input pod Meta Descriptions oraz podstawowe tworzenie danych strukturalnych

W3 Total Cache

Prędkość strony jest bardzo istotna, ponieważ celem każdej wyszukiwarki jest odnalezienie stron dopasowanych do zapytania wyszukującego, zapewniając doskonałe doświadczenia użytkownika. Wtyczka W3 Total Cache poprawia prędkość strony poprzez wykorzystanie pamięci podręcznej, pomniejszanie oraz integracje CDN. To pozwala na łatwiejsze zarządzanie wszystkimi korzyściami na stronie.

Rozwiązanie to jest idealne dla właścicieli stron internetowych, którzy zarządzają dużą ilością treści na swoich stronach. Chodzi tutaj o gify, materiały wideo oraz ilustracje. Wtyczka ta wpływa bezpośrednio na prędkość strony, czyli na podstawowy aspekt rankingu SEO.

Podstawowy widok wtyczki W3 Total Cache
Podstawowy widok wtyczki W3 Total Cache

All In One SEO Pack

Jest to kolejna wtyczka ciesząca się dużą popularnością wśród osób odpowiedzialnych za działania SEO na stronie. Lista kontrolna audytu SEO pozwala na przeanalizowanie całej strony WordPress w celu wykrycia błędów oraz zapewni rekomendacje poprawiające SEO i zwiększające ruch na stronie.

Wtyczka ta potrafi również automatycznie generować i wysyłać mapy stron do Google, Bing, Yahoo oraz innych popularnych wyszukiwarek, zwiększając obecność strony w sieci. Inne istotne funkcje obejmują schema, graf wiedzy, AMP, lokalne SEO, itp.

Jest to wtyczka zapewniająca oszczędność czasu i pieniędzy dla małych oraz lokalnych firmach, które czerpią zyski dzięki zapytaniom sprzedażowym on-line.

Broken Link Checker

Wadliwe linki mają zawsze znaczący, negatywny wpływ na działanie strony. Prowadzą one do pomyłek oraz zmniejszają możliwość śledzenia strony oraz oceny treści przez wyszukiwarki. Dodatkowo sprawiają one, że strona robi złe wrażenie na czytelnikach.

To dlatego bardzo ważne jest znalezienie i naprawa wadliwych linków wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Ta wtyczka WordPress wykonuje całą pracę za użytkownika, niezależnie od wielkości jego strony. Odpowiada ona za śledzenie wszystkich stron w poszukiwaniu wadliwych linków oraz identyfikuje brakujące ilustracje.

Lista sprawdzająca linkowanie w Local Broken Link Checker
Lista sprawdzająca linkowanie w Local Broken Link Checker

Rank Math

Wtyczka Rank Math pomaga w optymalizacji strony podczas pisania treści, zapewniając wgląd w czasie rzeczywistym w posty bez konieczności wychodzenia z interfejsu WordPress. Umożliwia ona również optymalizację tytułów i opisów dzięki podglądowi fragmentów. To pozwoli zmniejszyć prawdopodobieństwo błędów wyświetlania na stronie z rezultatami wyszukiwania w Google.

Wtyczka ta została zoptymalizowana pod kątem prędkości. Działa ona szybko, więc prędkość działania strony nie wpływa negatywnie na działania SEO. Ponadto rozwiązanie to oferuje dodatkowe funkcje SEO, takie jak przekierowania, kontrola 404 oraz SEO dla stron WooCommerce.

Wtyczka ta jest idealna do pracy nad treścią, działaniami SEO oraz zarządzania stanem strony przez jedną osobę. RankMath zachowuje wszystkie stosowne dane potrzebne do wykonywania takich zadań dzięki wykorzystaniu zaawansowanego modułu analizy SEO.

Wygląd Rank Math
Wygląd Rank Math

WP Meta SEO

W przypadku zmiany designu strony, należy pamiętać o optymalizacji takich nowych stron pod wyszukiwarki. Wtyczka WP Meta SEO oferuje edytor informacji meta, który ułatwia optymalizację strony (bez konieczności odwiedzania każdej ze stron i podstron), oszczędzając w ten sposób ogromną ilość czasu.

Dodatkowo wtyczka ta integruje się z Google Search Console, aby wspierać swoją funkcję sugerowania słów kluczowych. Oznacza to, że można wykorzystywać dane pozyskiwane bezpośrednio od Google i podejmować decyzje dotyczące strategii słów kluczowych. Ponadto rozwiązanie to oferuje dodatkowe, wbudowane funkcje SEO, takie jak manager przekierowań czy też generator map stron.

Redirection

Czasami pojawiają się sytuacje, w których strona nie jest już potrzebna i zostaje usunięta. Google jednak mogło dobrze wypozycjonować taką stronę dla wielu słów kluczowych ze względu na dużą liczbę linków zwrotnych.

Stronę można usunąć bez utraty ruchu dzięki wdrożeniu przekierowania 301 nakazującego Google odwiedzenie innej strony. Takie przekierowania 301 stanowią istotny element strategii SEO. Dzięki tej wtyczce, działania takie można wykonywać bez większego wysiłku. Wystarczy tylko podać adres URL, do której przekierowanie ma kierować.

Rozwiązanie to umożliwia również zarządzanie przekierowaniami 404.

Schema – All In One Schema Rich Snippets

Fragment (rich snippet) to funkcja Google pozwalająca na wyświetlanie rezultatów wyszukiwania w atrakcyjny sposób, który poprawia klikalność. Zwykle takie fragmenty są interaktywne i mogą zawierać zdjęcia, oceny w formie gwiazdek, cenę, autora i wiele innych informacji. Dlatego wykorzystanie fragmentów może pomóc w wybiciu się na tle konkurencji i pozyskaniu większego ruchu na stronie.

Wtyczka All In One Schema Rich Snippets pomaga konkurować w zakresie takich fragmentów. Rozwiązanie to pozwala na wdrożenie kodowania Schema, takiego jak Opinie, Wydarzenia, Przepisy, Artykuły, Produkty i Usługi.

Loco Translate

Loco Translate zapewnia możliwość edycji tłumaczenia WordPress w przeglądarce oraz integrację z automatycznymi usługami tłumaczenia.

Ponadto zapewnia narzędzia lokalizacji dla deweloperów, takie jak pozyskiwanie ciągów znaków oraz generowanie wzorów.

Przykład użycia wtyczki Loco w WordPressie

UpdraftPlus

UpdraftPlus ułatwia tworzenie kopii zapasowych i ich przywracanie. Jest to najwyżej oceniana i najpopularniejsza wtyczka, którą zainstalowały ponad 3 miliony użytkowników. Dzięki tej wtyczce można stworzyć kopię zapasową bazy danych i plików w chmurze. Ich przywrócenie to kwestia zaledwie jednego kliknięcia.

Podgląd na UpdraftPlus
Podgląd na UpdraftPlus

WPS Hide Login

WPS Hide Login to niewielka wtyczka, która pozwala na łatwą i bezpieczną zmianę adresu URL formularza logowania na coś innego. Rozwiązanie to nie zmienia nazw lub plików u źródła ani nie wykorzystuje metody nadpisywania. Wtyczka ta po prostu zatrzymuje żądania strony i działa na każdej stronie WordPress.

Katalog wp-admin oraz wp-login.php staną się niedostępne, więc należy stworzyć dla nich zakładkę lub zapamiętać ich adres URL. Dezaktywacja tej wtyczki przywraca stronę do stanu sprzed jej użycia.

Zostaw komentarz

Otrzymaj najświeższe informacje
ze świata SEO

Kubadzikowski.com © 2024.