Skip to content Skip to footer

Quick wins w SEO. Sprawdź jak zwiększyć widoczność strony w Google

SEO to nie zawsze prosta sprawa, ale istnieją pewne szybkie działania, które możesz podjąć, aby poprawić widoczność swojej strony w Google. Oto kilka sprawdzonych metod, które przyniosą natychmiastowe korzyści. W związku z tym zapraszam do lektury!

Quick wins to termin często używany w branży SEO, który odnosi się do działań optymalizacyjnych, które można szybko zaimplementować i które przynoszą natychmiastowe korzyści w zakresie widoczności strony w wynikach wyszukiwania.

W kontekście poniższego artykułu, quick wins to strategie i techniki, które nie wymagają długotrwałego planowania ani zasobów, ale mogą znacząco poprawić pozycję strony w Google w krótkim czasie. Bardzo często quick winsy łączone są z optymalizacją słów kluczowych, które znajdują się na pozycjach 4-10 lub 10-20 w SERP-ie.

Korzyści z wykorzystania quick wins w SEO

 • Możliwe natychmiastowe rezultaty – w przeciwieństwie do wielu innych strategii SEO, które mogą wymagać miesięcy, a nawet lat, aby przynieść rezultaty, quick wins mogą przynieść szybkie korzyści, często widoczne już w ciągu kilku dni lub tygodni.
 • Efektywność kosztowa – dzięki temu, że quick wins nie wymagają często znaczących inwestycji ani zasobów, stanowią one efektywny kosztowo sposób na poprawę widoczności strony.
 • Zwiększenie ruchu na stronie – poprawa widoczności w wynikach wyszukiwania przekłada się na większą liczbę odwiedzin, co może prowadzić do zwiększenia konwersji i przychodów.
 • Poprawa doświadczenia użytkownika – wiele z zalecanych działań, takich jak optymalizacja obrazów czy usuwanie nachalnych reklam, ma na celu nie tylko poprawę SEO, ale także poprawę ogólnego doświadczenia użytkownika na stronie.

Sprawdź 10 Quick Winsów, które warto wdrożyć na Twoją stronę

1. Optymalizacja tagi tytułów (meta title)

Odpowiednia optymalizacja tytułów to klucz do sukcesu w SEO. Tytuł jest pierwszym elementem, który użytkownik zauważa w wynikach wyszukiwania. Dlatego ważne jest, aby:

 • umieścić słowo kluczowe na początek tytułu,
 • utrzymywać optymalną długość tytułu, która wynosi od 50 do 60 znaków, aby uniknąć jego skracania w wynikach wyszukiwania.
 • tworzyć unikalne tytuły, które wyróżniają się w wynikach wyszukiwania, przyciągając uwagę użytkowników. Warto dodawać również Call To Action lub inną zachęta do odwiedzin (darmowa dostawa).
Przedstawienie meta title za pomocą wtyczki
Przedstawienie meta title za pomocą wtyczki

2. Znaczniki strukturalne (dla rozszerzonych wyników wyszukiwań)

Znaczniki strukturalne pomagają wyróżnić twoją stronę w wynikach wyszukiwania, prezentując dodatkowe informacje, takie jak oceny, ceny czy daty wydarzeń. Implementując je:

 • możesz zwiększyć CTR swojej strony, co przekłada się na wyższe pozycje w rankingu.
 • warto skupić się na stronach, które już osiągają dobre wyniki, aby jeszcze bardziej je wzmocnić.
Przykład danych strukturalnych w postaci zapytania Iphone 14 PRO Max i prezentacji w nich opinii, ceny i dostępności magazynowej
Przykład danych strukturalnych w postaci zapytania Iphone 14 PRO Max i prezentacji w nich opinii, ceny i dostępności magazynowej

3. Optymalizacja obrazów

Obrazy stanowią ważny element każdej strony, ale jeśli nie są odpowiednio zoptymalizowane, mogą wpłynąć na jej wydajność. Dlatego warto:

 • dostosować rozmiar obrazów do szerokości strony, unikając nadmiernego obciążenia,
 • Wybierać odpowiednie formaty plików, takie jak webP czy AVIF,
 • Kompresować obrazy, zachowując równowagę między jakością a rozmiarem pliku.

4. Znajdź słowa kluczowe z małą kompetetywnością

Termin małej kompetetywności odnosi się do słów kluczowych, które mają duży potencjał ruchu, ale niska konkurencję. Aby je wykorzystać:

 • zidentyfikuj głównych konkurentów w swojej branży,
 • Sprawdź, dla jakich słów kluczowych rankują się w wynikach wyszukiwania,
 • stwórz lepszą treść niż konkurencja, skupiając się na tych słowach kluczowych.

5. Aktualizuj i publikuj ponownie stare posty

Treść, która była kiedyś popularna, może z czasem stracić na aktualności. Dlatego warto:

 • regularnie przeglądać stare posty i aktualizować je, dodając nowe informacje lub poprawiając istniejące,
 • po aktualizacji promuj te posty w mediach społecznościowych, informując swoją społeczność o zmianach.

6. Dodaj linki wewnętrzne do nowych (i starych) stron

Linki wewnętrzne pomagają w nawigacji po stronie, ale także wzmocnić jej SEO. Dlatego:

 • regularnie dodawaj linki wewnętrzne do nowych treści, wskazując na istniejące już artykuły na twojej stronie,
 • upewnij się, że linki są tematycznie powiązane, aby były wartościowe zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek.

7. Implementuj ścieżki nawigacyjne (breadcrumbs)

Ścieżki nawigacyjne to linki, które pokazują użytkownikowi, gdzie obecnie się znajduje na stronie w kontekście jej struktury. Implementując je:

 • ułatwiasz użytkownikom nawigację po stroną, pozwalając im łatwo wrócić do wcześniejszych sekcji lub głównej strony.
 • pomagasz wyszukiwarkom zrozumieć strukturę twojej strony, co może przyczynić się do lepszej indeksacji i wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania.
Przykład breadcrumbsów, które są implementowane w przypadku opon. Wszystko zaczyna się od producenta, później na producencie ze wskazaniem sezonu, kończąc na konkretnym modelu
Przykład breadcrumbsów, które są implementowane w przypadku opon. Wszystko zaczyna się od producenta, później na producencie ze wskazaniem sezonu, kończąc na konkretnym modelu

8. Optymalizuj teksty kotwic (anchor texts)

Teksty kotwic to słowa lub frazy, które są linkami do innych stron. Odpowiednia optymalizacja tych tekstów jest kluczem do skutecznego linkowania wewnętrznego. Dlatego:

 • używaj krótkich, ale opisowych tekstów kotwic, które informują użytkownika o treści strony docelowej.
 • unikaj mylących lub ogólnikowych tekstów kotwic, takich jak „kliknij tutaj”, które nie dodają wartości dla użytkownika ani wyszukiwarek.
Przykładowy anchor text na BBC News
Przykładowy anchor text na BBC News

9. dodaj stronę „O nas” i biografie autorów

Transparentność i autorytet są kluczowe w budowaniu zaufania wśród użytkowników. Dlatego:

 • podstrona „O nas” powinna opowiadać o historii firmy, misji, wartościach i zespole,
 • biografia autora daje czytelnikom wgląd w eksperckość i doświadczenie osoby piszącej treść, co może zwiększyć zaufanie do prezentowanych informacji.

10. Usuń wyskakujące reklamy

Choć wyskakujące reklamy mogą być skuteczne w zwiększaniu konwersji, mogą również zakłócać doświadczenie użytkownika i wpłynąć negatywnie na SEO. Dlatego:

 • unikaj nachalnych reklam, które zakrywają główną treść strony, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych,
 • jeśli musisz używać wyskakujących okien, upewnij się, że są one zoptymalizowane pod kątem UX i nie pojawiają się zbyt często.

Podsumowując

SEO to ciągłe dostosowywanie i optymalizacja. Chociaż nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, które gwarantuje sukces, skupienie się na powyższych działaniach może znacząco zwiększyć widoczność twojej strony w Google. Pamiętaj, że kluczem jest dostarczanie wartości dla użytkownika, a wszystkie działania SEO powinny być podejmowane z tym na uwadze.

Zostaw komentarz

Otrzymaj najświeższe informacje
ze świata SEO

Kubadzikowski.com © 2024.